Paznokcie

Domowe i proste sposoby, jak wybielić paznokcie

Jak wybielić paznokcie - poznaj kilka domowych sposobów

Przebarwienia na płytce paznokcia mogą być spowodowane paleniem papierosów, chorobą np. początkiem grzybicy lub stosowaniem ciemnych lakierów do paznokci. Jeśli pożółkłe paznokcie spowodowane są częstym zmywaniem lakierów i wnikaniem barwników w głąb płytki (szczególnie zdarza się to przy czerwonych odcieniach), to da się temu zaradzić domowymi sposobami. Poznaj kilka możliwości, jak wybielić paznokcie.

Jak rozjaśnić paznokcie?

Poznaj kilka domowych sposobów na wybielenie płytki paznokcia:

  • cytryna – ukrój kilka plasterków cytryny i wbij paznokcie w miąższ. Paznokcie trzymaj tak przez kilka minut. Pozostały miąższ możesz wetrzeć w płytkę.
  • kwasek cytrynowy – posyp nim płytkę paznokcia i zwilżoną szczoteczką wcieraj przez ok. 2 minuty. Następnie dokładnie umyj ręce.
  • mieszanka sody oczyszczonej i wody utlenionej – w proporcji 3 do 1 zmieszaj oba składniki i nałóż na paznokcie na ok. 5 minut. Możesz także delikatnie wmasowywać pastę w płytkę, jednak uważaj, aby jej nie uszkodzić zbyt mocnym tarciem.
  • pasta do zębów – najlepiej sprawdzi się ta wybielająca. Nałóż odrobinę na szczoteczkę i pocieraj paznokcie przez ok. 2 minuty.

Pamiętaj, aby po każdym zabiegu dokładnie umyć ręce i użyć nawilżającego kremu do rąk lub wetrzeć w paznokcie olejek. Jeśli przebarwienia są intensywne, to wybrany zabieg można powtórzyć kilkakrotnie.

Wybielanie paznokci domowymi sposobami

Aby problem nie powracał, przed malowaniem paznokci ciemnym lub czerwonym lakierem, warto użyć bazy, aby pigment nie wnikał w głąb płytki. Pamiętaj również o stosowaniu odżywek do paznokci, które płytkę wzmocnią. Warto zadbać o piękne dłonie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments