Paznokcie

Efekt syrenki na paznokciach – jak wykonać to efektowne zdobienie?

Jak wykonać efekt syrenki na paznokciach? Efektowne zdobienie krok po kroku.

Efekt syrenki to zdobienie, które wykonujemy na paznokciach hybrydowych za pomocą specjalnego pyłku. To bardzo proste i efektowne zdobienie, które tworzy na paznokciu efekt opalizującej tafli. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nakładać pyłek na paznokcie, to zachęcam do czytania dalej.

Jak wykonać efekt syrenki krok po kroku?

Aby uzyskać efekt syrenki na paznokciach będziemy potrzebować pyłku (np. Neonail, Semilac lub Indigo) oraz zestaw i podstawy, jak wykonać manicure hybrydowy.

  1. Na przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia nałóż warstwę bazy i utrwal w lampie.
  2. Nałóż cienką warstwę lakieru hybrydowego w dowolnym kolorze. Jeśli manicure ma być bardziej elegancki i dyskretny, to wybierz odcienie beżu, pudrowego różu lub biel. Warto także eksperymentować z ciemniejszymi kolorami np. fioletami czy nawet czarnym. Mimo tego samego pyłku, otrzymamy zupełnie inny efekt w zależności od bazowego odcienia lakieru.
  3. Nałóż kolejną warstwę, cienką lakieru kolorowego i utrwal w lampie.
  4. Za pomocą aplikatora do cieni lub opuszkiem palca, delikatnie wetrzyj pyłek w lepką warstwę lakieru. Nadmiar usuń puchatym pędzelkiem.
  5. Ostatnim etapem jest nałożenie topu. Po utrwaleniu tej warstwy w lampie, przemyj paznokcie clenerem, aby pozbyć się warstwy dyspersyjnej.

Czemu efekt syrenki nie wychodzi? Błędy w aplikacji pyłku

  • Pyłek nie chce się wetrzeć – powodem może być zbyt delikatna warstwa dyspersyjna lakieru lub długie utwardzanie.
  • Przy pokrywaniu pyłku topem, pędzelek lakieru jest nim pokryty – pyłek został nałożony zbyt grubą warstwą lub nadmiar nie został dokładnie usunięty pędzelkiem.
  • Syrenka ściera się na brzegu i bokach paznokcia – paznokieć nie został dokładnie pokryty topem.
  • Efekt syrenki jest nierównomierny – wtarto zbyt cienką warstwę pyłku lub została naruszona lepka warstwa lakieru.

Mermaid nails, czyli proste i efektywne zdobienie

Efekt syrenki na paznokciach to zdobienie, które wykonasz w kilku krokach. Stanowi świetne uzupełnienie do prostej stylizacji paznokci, bo opalizujący pyłek wygląda pięknie zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle.

Tagged
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments