Włosy

Gencjana na włosy, czyli jak ochłodzić blond domowym sposobem

Dziewczyna z chłodnym odcieniem blondu na włosach. Gencjana na włosy to domowy sposób na pozbycie się żółtych refleksów.

Farbowane i rozjaśniane włosy blond mają tendencję do zmiany barwy na ciepłe odcienie, niekoniecznie przez nas lubiane. Co zrobić, aby dłużej cieszyć się chłodnym odcieniem blondu i uniknąć niechcianych, żółtych tonów na włosach? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Domowy sposób na ochłodzenie blondu

Z pomocą przychodzi fiolet gencjanowy, dostępny w każdej aptece za kilka złotych. To świetna i domowa alternatywa dla drogeryjnych płukanek. Gencjanę można stosować przez dodanie jej do szamponu (i ten sposób opiszę poniżej) lub odżywki.

Poza szamponem, którego wybór nie ma większego znaczenia i gencjaną, potrzebne będą miska, łyżeczka i rękawiczki jednorazowe.

Na początku dokładnie myjemy włosy, szczególnie zwracając uwagę na skórę głowy, gdzie ten żółty odcień zazwyczaj jest bardziej intensywny.

Kolejno robimy mieszankę szamponu i kilku kropel gencjany. W rękawiczkach, bo fiolet może zabarwić nam dłonie, nakładamy mieszankę na skórę głowy oraz włosy na długości, masujemy i pozostawiamy na ok. 3 minuty. Po tym czasie mieszankę spłukujemy.

Gencjana na włosy – co może pójść nie tak?

Proporcje mieszanki zazwyczaj ustalam na oko. W przypadku, gdy jest zbyt mocna i włosy zabarwiły się na delikatny odcień fioletu, wystarczy umyć je ponownie szamponem.

Jeśli nie masz w domu jednorazowych rękawiczek i nakładasz mieszankę bez nich, to fiolet może lekko zabarwić skórę dłoni. Zazwyczaj po 2 dniach nie ma nich śladu.

Po użyciu mieszanki warto nałożyć na włosy mocno nawilżającą odżywkę, bo przy dłuższym stosowaniu gencjana może je przesuszać. Jest to zależne od wielu czynników np. częstotliwości użycia, ilości gencjany itp.

Chłodny odcień blondu uzyskany domowym sposobem

Gencjana na włosy to bardzo prosty i tani sposób, aby ochłodzić blond i pozbyć się ciepłych, żółtych refleksów. Sprawdza się lepiej niż drogeryjne płukanki czy gotowe szampony z kolorem. Znacie ten sposób na ochłodzenie blondu?

Tagged
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments