Paznokcie

Hybryda a ciąża – wykonywać czy nie?

Czy wykonywanie manicure hybrydowego w ciąży jest bezpiecznie? Dowiedz się w dzisiejszym wpisie.

Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety, w którym trzeba na siebie szczególnie uważać. Często zadawanym pytaniem jest to, czy można wykonywać manicure hybrydowy w tym okresie? Odpowiedź jest prosta – tak. Jednak warto pamiętać o kilku kwestiach. A jakich? Opisuję je poniżej!

Manicure hybrydowy w ciąży – czy można?

Mimo, że wiele kobiet się tego obawia, to wykonywanie hybryd w ciąży jest bezpieczne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę stan paznokci. Ze względu na zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie, płytka paznokcia może być bardziej krucha i łamliwa. W tym przypadku warto najpierw odpowiednio odżywić i zregenerować paznokcie, a kolejno można bez przeszkód nakładać na nie lakiery hybrydowe czy żele. Dodatkowo, jeśli wykonujesz manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, to zwróć uwagę czy narzędzia np. cążki są wysterylizowane.

Ze względy na zapach i substancje chemiczne zawarte w akrylu, nie zaleca się jego nakładania na paznokcie w okresie ciąży. Już sam zapach może być drażniący i wywołać mdłości.

A co ze składem lakierów do paznokci? Mimo, że nie ma przeciwskazań do stosowania lakierów hybrydowych, to należy zwrócić uwagę czy nie zawierają w składzie formaldehydu, toluenu lub ftalan dibutylu (DBP). Te substancje uważane są za szkodliwe.

Obawą może być także stosowanie lampy UV/LED. Jednak, gdy wybierzesz odpowiedną lampę, to nie ma powodów do zmartwień i nadal możesz samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy.

Aceton a ciąża? W tym przypadku też nie ma przeciwskazań – aceton nie jest szkodliwym produktem, o ile wiesz, jak zdejmować hybrydę odpowiednio, czyli nie uszkadzając płytki paznokcia.

Czy hybrydy w ciąży są bezpieczne?

Mimo, że manicure hybrydowy budzi wiele kontrowersji wśród kobiet w ciąży, to można go bezpiecznie wykonywać. Warto pamiętać o kilku zasadach higieny, jak nie pożyczanie własnych cążek koleżankom czy nakładaniu lakierów na zdrową płytkę paznokcia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments