Makijaż

Jak optycznie powiększyć oczy makijażem?

Makijaż powiększający oko - jak wykonać?

Jak powinno się malować oczy, aby optycznie je powiększyć? Wystarczy zwrócić uwagę na pewne kwestie i odpowiednie umiejscowienie produktów. W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak wykonać prosty makijaż dzienny, który optycznie powiększy oczy.

Makijaż powiększający oko – krok po kroku

Zacznij od makijażu brwi

Brwi stanowią ramy dla oczu i twarzy, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je podkreślić. Oczy powinny być punktem centralnym, na którym skupia się cała uwaga osoby, która z nami rozmawia. We wcześniejszych wpisach, jak malować brwi, aby wyglądały naturalnie i malowanie brwi pomadą, znajdziesz wiele wskazówek odnośnie ich stylizacji. Warto pamiętać o odpowiednim dobraniu koloru produktu do naturalnych włosków, zaczesaniu ich w górę spiralką i utrwaleniu żelem. Aby optycznie unieść brwi można dodatkowo ich dolną linię wyczyścić korektorem. Jednak pamiętaj o użyciu niewielkiej ilości produktu, aby uzyskać miękką krawędź. Im mniej korektora pozostaje na pędzelku, tym wyżej brwi sięgamy.

Centralnie rozświetl powiekę

Na mniej więcej 2/3 powieki nałóż jasny cień, zaczynając od zewnętrznego kącika i pamiętaj, aby nałożyć cień aż do załamania (czyli miejsca, gdzie znajduje się nasz oczodół). Wykończenie cienia wybieramy w zależności od preferencji i stanu skóry powiek. W przypadku skóry dojrzałej czy przesuszonej sięgnij po cienie o satynowym wykończeniu, bo cienie matowe mogą bardziej podkreślać przesuszenia, a z kolei perłowe zwracać uwagę, ale w niekorzystny sposób. Satyna mimo, że odbija światło, to nie podkreśla niedoskonałości czy faktury skóry na powiece.

Wymodeluj kształt oka

Następnie zaznacz kształt powieki i zbuduj głębię. Nałóż średni odcień brązu powyżej załamania, czyli w połowie miejsca między załamaniem a brwią. Do modelowania powieki świetnie sprawdzi się także bronzer, którego używałaś do twarzy, bo ładnie scali makijaż i będzie wyglądać bardziej naturalnie.

Cień w zewnętrznym kąciku drobnymi ruchamy wyciągnij w stronę skroni, na kształt kociego oka. Brąz nie powinien schodzić na ruchomą powiekę, więc staraj się trzymać się powyżej załamania. W ten sposób naturalnie podkreślamy kształt naszego oka. Na sam zewnętrzny kącik nałóż ciemniejszy odcień, zaznaczając zewnętrzną krawędź oka. Nie jest to koniecznie, szczególnie jeśli masz szeroko rozstawione oczy. Przy takiej budowie lepiej ten krok pominąć.

Nie zapomnij o dolnej powiece

Aby optycznie powiększyć oko należy odpowiednio podkreślić także dolną powiekę. Rozetrzyj cień mniej więcej do połowy powieki. Wewnętrzny kącik również możesz podkreślić ciemniejszym brązem.

ZOBACZ: Jak skompletować kosmetyczkę? Lista podstawowych kosmetyków do makijażu

Jasny cień w wewnętrznym kąciku oka

Jasny cień, najlepiej odcień jaśniejszy niż ten, który nałożyłaś na powiekę ruchomą, nakładamy od wewnętrznego kącika na nieumalowaną część dolnej powieki i w sam kącik. Świetnie w tej roli sprawdzą się cienie w płynie lub kremie, bo są bardzo trwałe i łatwo się aplikują. Pamiętaj o dokładnym rozblendowaniu krawędzi.

Namaluj kreskę

Warto wykonać chociaż cienką kreskę od połowy górnej powieki do zewnętrznego kącika. Ważne, aby dokładnie wypełnić przestrzenie między rzęsami czarną kredką lub eyelinerem. Kreskę możesz także rozetrzeć pędzelkiem, aby uzyskać bardziej miękki i delikatny efekt. Więcej informacji, jak malować kreskę znajdziesz we wcześniejszym wpisie😉

Linia wodna

Nałóż beżową kredkę na linię wodną. Przy zewnętrznym kąciku możesz delikatnie poprowadzić ją poza ten obszar, malując między rzęsami. Ten zabieg również sprawia, że oko wydaje się większe i szersze.

Dokładnie podkręć i wytuszuj rzęsy

Zdecydowanie warto podkręcić rzęsy zalotką. Spróbuj skupić się na zewnętrznym kąciku, bo to sprawi, że oko będzie większe, dłuższe, uniesione i otwarte. Możesz także przykleić sztuczne rzęsy całościowe lub połówki. W tym wpisie znajdziesz poradnik, jak przykleić sztuczne rzęsy krok po kroku. Rzęsy nad źrenicą oka wytuszuj w górę, a te zewnętrzne w kierunku skroni.

Prosty i efektowny makijaż powiększający oko

W takim makijażu chodzi o delikatne, ale wyraźne podkreślenie kształtu oka. Warto wybrać neutralne i stonowane kolory (brązy, beże, róże), aby makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie. To świetna propozycja makijażu dziennego do szkoły czy pracy.

A Wy jakie makijaże lubicie? Wolicie neutralne czy szalone kolory?

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments