Makijaż

Jak rozjaśnić podkład?

Co zrobić, gdy podkład jest za ciemny - jak rozjaśnić podkład?

Dobór odpowiedniego odcienia podkładu to nie łatwe zadanie. W drogerii nie zawsze dostępny jest tester, a sztuczne oświetlenie bywa niekorzystne. Co zrobić, gdy kupiony podkład jest za ciemny? Poznaj kilka sposobów, jak rozjaśnić podkład do twarzy.

Kilka sposobów na rozjaśnienie podkładu

  1. Zmieszaj podkład z produktem o jaśniejszym odcieniu – za pomocą takiej mieszanki możemy uzyskać odcień idealny. Warto łączyć ze sobą produkty różnych marek, bo często uzyskany efekt może być zaskakujący. Azjatyckie kremy BB np. marki Skin79 często mają zbyt jasne odcienie do nakładania latem, jednak świetnie sprawdzą się w roli rozjaśniacza podkładu. To także dobra alternatywa dla stosowania produktów podczas wakacji, gdy skóra jest bardziej opalona i zimą, gdy blednie.
  2. Zmieszaj podkład z kremem – to równie skuteczna metoda na rozjaśnienie podkładu. Jednak może powodować to zmianę formuły na lżejszą i mniej kryjącą (powstaje wtedy domowa wersja kremu BB). Kremy, nakładane jako baza pod makijaż powinny się dobrze sprawdzić się w roli rozjaśniacza. Ważne, aby nie miały zbyt ciężkiej konsystencji.
  3. Użyj mixera do rozjaśniania – to specjalny produkt, który służy do zmiany odcienia podkładu nawet o kilka tonów, w zależności od proporcji. Mixer ma przewagę nad pozostałymi sposobami tym, że nie zmienia właściwości podkładu, a jedynie jego odcień. Jednym z bardziej popularnych produktów jest NYX Pro Foundation Mixer, dostępny np. w perfumerii Douglas.
  4. Wykorzystaj jaśniejszy puder – ta metoda pozwala na jedynie niewielką zmianę odcienia podkładu. Puder nakładamy w większej ilości pod oczy, na środek cery i pod kości policzkowe, a po chwili pędzlem usuwamy nadmiar. Dzięki temu rozświetlamy środek twarzy i odcień podkładu wydaje się bardziej dopasowany.
  5. Bardzo jasny korektor – ta metoda również nie daje pełnego rozjaśnienia podkładu. Korektor nakładamy pod oczy, na czoło i linię żuchwy, co pozwoli rozjaśnić ten obszar i wymodelować twarz.

Uzyskanie odpowiednich proporcji idealnego odcienia to metoda prób i błędów. Do mieszania warto zaopatrzyć się w metalową paletkę i szpatułkę.

Jak dobierać odcień podkładu, aby pasował idealnie?

Przy doborze odcienia podkładu warto pamiętać o kilku zasadach:

  • odcień dobieramy pod kolor szyi i dekoltu (skóra na twarzy i dłoniach często ma inną barwę),
  • wybierając odcień podkładu w drogerii warto zobaczyć kolory w świetle dziennym, co pozwala ocenić czy dany odcień jest dobrze dopasowany,
  • zdarza się, że odcień podkładu utlenia się po nałożeniu, więc warto chwilkę odczekać i sprawdzić czy np. ton jaśniejszy produkt nie będzie dla nas bardziej odpowiedni,
  • planując zakup podkładu warto mieć ze sobą np. pojemniczki z Aliexpress, aby móc poprosić o próbkę, bo nie zawsze konsultantki nimi dysponują.

Za ciemny podkład – jak rozjaśnić?

Jeśli zdarzy Ci się, że zakupiony podkład jest zbyt ciemny, to nie przejmuj się i spróbuj kilku domowych sposobów na jego rozjaśnienie. Pamiętaj, że ciemny podkład możesz wykorzystać np. do konturowania na mokro, jeśli żaden ze sposobów Ci się nie sprawdzi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments