Paznokcie

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Jak zdjąć hybrydy w domu? Poznaj kilka sposobów.

Manicure hybrydowy ma wiele zalet, a jedną z nich jest trwałość. Wiąże się to z kilkoma sposobami zdejmowania lakieru z paznokci, aby nie uszkodzić naturalnej płytki. Skoro już wiesz jak zrobić paznokcie hybrydowe, to pora na wpis, jak je w prawidłowy sposób zdjąć.

Jak zdjąć hybrydę?

Najbardziej popularnym sposobem jest użycie acetonu. W tym celu będziesz potrzebować kilku produktów:

  • pilniczka o gradacji np. 100/180,
  • drewnianych patyczków, pushera (jest to narzędzie do odsuwania skórek i usuwania lakieru hybrydowego) lub stripera (np. marki Semilac),
  • folii aluminiowej, specjalnych klipsów do zdejmowania hybrydy lub gotowych wacików z folią,
  • płatków kosmetycznych,
  • acetonu lub drogeryjnego zmywacza, który go zawiera, chociaż często w mniejszym stężeniu i rozpuszczanie lakieru może zająć chwilę dłużej.

Zdejmowanie hybrydy za pomocą acetonu

  1. Spiłuj wierzchnią warstwę lakieru za pomocą pilniczka.
  2. Płatek kosmetyczny podziel na pół lub 4 części, a kolejno nasącz go acetonem. Nałóż płatek na zmatowiony paznokieć i szczelnie owiń go folią aluminiową.
  3. Odczekaj ok. 10 – 15 minut. Po tym czasie delikatnie usuń pozostałości lakieru za pomocą patyczka, pushera lub stipera. Uważaj na uszkodzenia płytki paznokcia i nie ściągaj hybrydy na siłę. Jeśli lakier nadal pozostaje, warto powtórzyć krok z acetonem lub spiłować resztę.

Zanim użyjemy acetonu, warto na skórki nałożyć oliwkę lub witaminę A i E z kapsułki. Zapobiega to przed wysuszającym działaniem acetonu.

A jak zdjąć hybrydę bez acetonu i folii?

Można w tym celu spiłować cały lakier za pomocą pilniczków o gradacji 100/180 i 180/240. Najpierw mocniejszym pilniczkiem usuń wierznią warstwę, a im mniej lakieru pozostaje na paznokciu, tym używaj niższej gradacji. Jest to metoda bardziej bezpieczna, ale czasochłonna i wymagająca odrobinę wyczucia, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia.

Lakier hybrydowy można usunąć również za pomocą frezarki. Jednak ta metoda wymaga posiadania tego urządzenia i wprawy. Sama frezarki nie używałam, więc nie mam opinii na jej temat. Dajcie znać czy z niej korzystacie i jaką polecacie na początek.

Aby łatwiej zdejmować hybrydy można użyć także bazy peel-off, zamiast zwykłej bazy pod hybrydę. Są to bazy, które po podważeniu odklejają warstwy nakładanych lakierów od paznokcia. Wada jest według mnie spora – w większości tego rodzaju baz, manicure hybrydowy jest mniej trwały.

Zdejmowanie hybrydy w domu

Lakiery hybrydowe same w sobie nie niszczą paznokci. Zazwyczaj ich gorszy stan spowodowany jest nieodpowiednim zdejmowaniem hybryd. Wymaga to odrobiny ostrożności, delikatności i wyczucia.

Warto także zrobić sobie np. tygodniową przerwę pomiędzy stylizacjami i w tym czasie zregenerować paznokcie za pomocą odżywek i olejków.

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments