Paznokcie

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Poradnik dla początkujących

Lakiery i akcesoria do wykonania manicure hybrydowego w domu

Manicure hybrydowy nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Popularność paznokci hybrydowych wynika z ich trwałości, długo utrzymującego się połysku i odporności na czynniki zewnętrzne. Hybrydy można samodzielnie wykonać w domu, jednak należy w odpowiedni sposób przygotować płytkę paznokcia, aby uzyskać zadowalający efekt. Poniżej znajdują się wskazówki, jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku.

Czego potrzebujesz do wykonania manicure hybrydowego w domu?

Jeśli nie korzystasz z gotowego zestawu, jakie ma w ofercie wielu producentów lakierów hybrydowych, będziesz potrzebować kilku produktów.

Lampa UV/LED do manicure hybrydowego

Lampa UV/LED jest niezbędna do utwardzenia lakieru hybrydowego. W przypadku stosowania lampy UV należy żarówki wymieniać średnio co 3 miesiące. Lampa LED to urządzenia trwałe i nie wymagające wymiany diod. Moc lampy wybieramy w zależności od potrzeb i wymagań. Najbardziej popularne modele, wykorzystywane dla domowego użytku, to te o mocy 36W lub dla początkujących 9W. Im niższa moc lampy, tym bardziej wydłuża się czas utrwalania lakieru.

Baza hybrydowa i top hybrydowy

Bazę nakładany bezpośrednio na przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia. Oprócz tradycyjnych, na rynku dostępne jest wiele rodzajów baz np. proteinowe, które dodatkowo odżywiają paznokieć czy te, umożliwiające przedłużenie płytki. Warto wybrać bazę dobrej jakości, bo to w główniej mierze od niej zależy trwałość manicure hybrydowego.

Top nakładamy jako ostatnią warstwę lakierów. Również w zależności od preferencji czy efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy wybrać top bez warstwy dyspersyjnej, na który nakładamy pyłki do paznokci i nie wymaga przemywania cleanerem czy matowy, aby uzyskać efekt matowych paznokci.

Kolorowy lakier hybrydowy

Producenci lakierów hybrydowych mają w ofercie mnóstwo kolorów i wykończeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek warto wybrać odcienie neutralne (beże, delikatne róże) lub czerwienie.

Płyny i akcesoria do paznokci

W domowym zestawie do wykonania paznokci hybrydowych nie powinno zabraknąć cleanera. Płyn umożliwia odtłuszczenie płytki i przygotowanie jej pod nałożenie bazy oraz pozbycie się lepkiej warstwy w końcowym etapie robienia hybrydy. Aby przemyć płytkę paznokcia warto zaopatrzyć się w waciki bezpyłowe (w zastępstwie można wykorzystać ręcznik papierowy). Nie poleca się używać tradycyjnych, bawełnianych płatków kosmetycznych, aby nie zostawiały na płytce drobnych włókien. Przydatne mogą okazać się także drewniane patyczki lub kopytko do odsuwania skórek. W zestawie do robienia hybryd, warto mieć także szklany lub tradycyjny pilnik do nadania kształtu paznokciom oraz bloczek polerski do zmatowienia płytki.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy wykonujemy w kilku krokach:

  1. Nadaj paznokciom wybrany kształt i delikatnie odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka lub kopytka.
  2. Zmatuj płytkę paznokcia przy użyciu bloczka polerskiego.
  3. Aby odtłuścić płytkę paznokcia, użyj wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem.
  4. Nałóż cienką warstwę bazy hybrydowej i utwardź w lampie.
  5. Kolejno nałóż kolorowy lakier hybrydowy. Jeśli trzeba, nałóż kolejną warstwę, aby uzyskać pełne krycie. Każdą warstwę utwardź w lampie.
  6. Nałóż cienką warstwę topu i po utwardzeniu, użyj wacików bezpyłowych i cleanera, aby pozbyć się lepkiej warstwy. Na zakończenie, na skórki możesz nałożyć olejek lub krem.

Trwały manicure hybrydowy w domowym zaciszu

Manicure hybrydowy wykonywany w domu może być równie trwały, jak z salonu. Należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu płytki i nakładaniu cienkich warstw lakierów hybrydowych. Wielu producentów oferuje także gotowe zestawy do wykonania manicure hybrydowego, które zawierają niezbędne produkty. Warto nauczyć się wykonywać hybrydy samodzielnie, oszczędzając czas i pieniądze.

Tagged , ,
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments