Makijaż

Jaki krem pod makijaż wybrać?

Krem pod makijaż do cery tłustej, mieszanej lub suchej

Aby makijaż wyglądał nieskazitelnie przez cały dzień, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. W dzisiejszym wpisie znajdziesz porady, jak wybrać odpowiedni krem pod makijaż, który będzie dopasowany do potrzeb cery i współgrał z podkładem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego kremu pod makijaż?

Odpowiedni krem oprócz właściwości pielęgnacyjnych, stanowi świetną bazę pod nakładany makijaż. Główną zasadą wyboru produktu jest dopasowanie do potrzeb naszej cery. Typ cery powinien określać, jakie właściwości i konsystencję wybrać. Kolejną z ważniejszych cech jest zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Warto zwrócić uwagę czy w składzie kremu zawarty jest np. kwas hialuronowy, który ma lekką konsystencję i bardzo dobre właściwości nawilżające. Poniżej znajdziesz również przykłady produktów, na które warto zwrócić uwagę, z podziałem na rodzaje cery.

Osobom z cerą tłustą poleca się kremy o konsystencji żelu lub kremożelu. Lżejsza formuła, często na bazie wody, nie obciąża skóry, jak kremy, które zawierają w składzie oleje i masła. Warto zastanowić się także nad kremami o właściwościach matujących np. Douglas Clear Focus Balance Matifying Cream. Należy pamiętać, że stosując krem matujący, lepiej nie łączyć go z podkładem i pudrem o podobnej formule. Cera tłusta ma tendencję do produkowania większej ilości sebum, jeśli podziałamy na nią nadmierną ilością produktów matujących.

Krem pod makijaż do cery suchej powinien mieć bardziej treściwą konsystencję np. na bazie olejów (krem oliwkowy Ziaja) czy masła shea. Niektóre kremy dodatkowo zawierają właściwości rozświetlające, nadające cerze zdrowy blask. Przykładem takiego produktu może być krem rozświetlający Resibo, mający w składzie drobno zmieloną mikę.

Mając cerę naczynkową, warto zwrócić uwagę, aby krem pod makijaż zawierał składniki redukujące zaczerwienienie. Składnikiem, łagodzącym rumień i podrażnienie jest np. wąkrotka azjatycka. Dużą jej zawartość znajdziemy w produkcie Goodbye Redness Centella Gel od Benton.

Krem pod makijaż do cery mieszanej, powinien łączyć nawilżenie z lekką konsystencją. Przykładem takiego produktu może być dostępny w aptece Alantan Dermoline, czyli lekki krem nawilżający, który nie obciąża skóry i nie zapycha porów.

Kilka wskazówek przed nałożeniem makijażu

  • Pamiętajmy o stosowaniu filtrów przez cały rok. Na rynku znajdziemy kremy, zawierające filtr, jednak w okresie letnim mogą mieć one zbyt niską wartość SPF. Aby filtr odpowiednio zadziałał, nakładamy go na krem, a przed nałożeniem makijażu.
  • Osoby, którym zależy na lekkim wyrównaniu kolorytu cery mogą wypróbować mieszanie kremu z podkładem.
  • Krem możemy mieszać także z płynnym rozświetlaczem, aby nadać cerze blasku. Nie poleca się stosować takiej mieszanki dla osób z widocznymi porami, aby ich bardziej nie podkreślać.
  • Aby uniknąć problemów z rolowaniem się podkładu, warto odczekać chwilę zanim go nałożymy.

Dobry krem pod makijaż jest dopasowany do potrzeb naszej cery

Trzeba pamiętać, że jeśli cera nie będzie odpowiednio przygotowana, to makijaż również nie będzie wyglądał dobrze. Raz w tygodniu lub dodatkowo przed ważnym wyjściem, warto również pozbyć się suchych skórek np. za pomocą oczyszczającego peelingu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments