Makijaż

Kolorowe korektory – zastosowanie w makijażu

Zastosowanie kolorowych korektorów w makijażu

W zależności od koloru, korektory pozwalają na ukrycie niedoskonałości cery, zmęczenia czy zaczerwienienia. Różnią się nie tylko kolorem, ale też formułą i stopniem krycia. W dzisiejszym wpisie znajdziesz porady, jak wybrać odpowiedni dla siebie.

Kolorowe korektory do twarzy i ich zastosowanie

Możemy wybierać spośród kilku kolorów, w zależności od problemów cery. Działa to na zasadzie koła barw, gdzie wybieramy barwy dopełniające, znajdujące się po przeciwnych stronach koła, które wzajemnie się neutralizują. Zastosowanie poszczególnych kolorów znajdziesz poniżej.

Korektor zielony – jest przeznaczony do neutralizowania zaczerwienienia skóry np. naczynek czy niedoskonałości. Warto nakładać go w niewielkiej ilości i delikatnie rozblendować, a kolejno zaaplikować cienką warstwę podkładu.

Korektor żółty – pomaga w ukrywaniu oznak zmęczenia cery. Jeśli masz problem z cieniami pod oczami o lekko fioletowym zabarwieniu, to również za pomocą żółtego korektora można to zneutralizować. Dla osób o bardzo jasnym odcieniu skóry, sprawdzi się także jako zamiennik zielonego korektora w tuszowaniu niedoskonałości cery.

Korektor pomarańczowy/brzoskwiniowy – pomaga w neutralizowaniu ciemniejszych cieni pod oczami. Sprawdzi się w przypadku problemów z przebarwieniami np. powstałymi po trądziku.

Korektor różowy – ukrywa oznaki zmęczenia i rozświetla cerę. Tym kolorem możemy kamuflować przebarwienia lub cienie pod oczami o szarym zabarwieniu. 

Korektor fioletowy – stosujemy na zmiany w żółtawym odcieniu np. siniaki czy przebarwienia słoneczne. Można go stosować w celu ożywienia i rozświetlenia zmęczonej cery.

Korektor niebieski – przydatny latem, kiedy na skórze mogą pojawiać się słoneczne przebarwienia o pomarańczowym odcieniu.

Poza pojedynczymi produktami, kolorowe korektory dostępne są również w formie palet np. w asortymencie marki Kryolan lub Nyx Professional Makeup.

Jak nakładać kolorowe korektory?

Kolorowy korektor najlepiej nakładać punktowo, w niewielkiej ilości i dokładnie rozblendować. Zazwyczaj po ich aplikacji, nakładamy cienką warstwę podkładu. Do nakładania możemy użyć placów lub syntetycznego pędzelka. Jednak kamuflaże, czyli korektory o cięższej konsystencji i lepszym kryciu lepiej aplikować palcami, bo pod wpływem ciepła formuła ładnie stapia się ze skórą. Kolory, które stosujemy w celu neutralizowania cieni pod oczami stosujemy po nałożeniu podkładu, a przed nałożeniem korektora pod oczy. Niewielką ilość wklepujemy palcem, pędzelkiem lub gąbeczką.

Jeśli nakładamy korektor np. ze słoiczka na niedoskonałości, to warto nabrać odrobię produktu na dłoń i dopiero z dłoni nakładać na twarz. Unikniemy w ten sposób dostania się bakterii do produktu.

Czy warto stosować kolorowe korektory do twarzy?

Pamiętajmy, że pielęgnacja cery powinna być najważniejsza i to od niej zależy, jak makijaż będzie wyglądać. Kolorowy korektor to jedynie dodatek w kosmetyczce. Wystarczy nakładać go punktowo i w niewielkiej ilości, aby ukryć niedoskonałości cery i osiągnąć zamierzony efekt.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments