Pędzle i akcesoria

Kompletny poradnik jak przykleić, zdjąć i dbać o sztuczne rzęsy?

Jak przykleić rzęsy na pasku, zdjąć i o nie dbać?

Sztuczne rzęsy potrafią odmienić nawet prosty, dzienny makijaż. Nadają głębi spojrzeniu i powiększają oko. Jednak ich przyklejanie wymaga odrobinę wprawy. W dzisiejszym wpisie znajdziesz odpowiedzi, jak poprawnie przykleić, zdjąć i dbać o sztuczne rzęsy.

Jak przykleić sztuczne rzęsy całościowe?

Sztuczne rzęsy na pasku pozwalają na podkreślenie spojrzenia. Jednak wybranie odpowiedniego modelu może być trudnym zadaniem, bo powinien on pasować do kształtu naszego oka. Jednymi z bardziej uniwersalnych modeli są Ardell Demi Wispies (dostępne w Rossmannie) oraz Eyelure Fluttery Light nr 117 (dostępne w drogerii Hebe). Oba modele to rzęsy na cienkim, transparentnym pasku, co ułatwia ich zakładanie, a na oczach są mniej wyczuwalne. Warto pamiętać, że rzęsy o dramatycznym, spektakularnym efekcie zazwyczaj są bardziej sztywne i jeśli nie macie doświadczenia w noszeniu sztucznych rzęs, to mogą być niekomfortowe na oczach. Modele, które wcześniej wskazałam, dodatkowo mają dłuższe rzęsy w zewnętrznym kąciku, co pozwala optycznie podnieść opadającą powiekę i nadać koci kształt makijażu oka. Przed przyklejeniem sztucznych rzęs warto też namalować cienką kreskę eyelinerem, co dodatkowo pomoże w ukryciu paska.

Jaki klej do rzęs wybrać?

Często zdarza się, że w zestawach (np. wspomnianym wcześniej Eyelure) jest dołączona mini wersja kleju, która nie zawsze jest dobrej jakości. Jednym z najbardziej popularnym produktów, dostępny w Rossmannie jest klej DUO. Na początek warto wybrać wersję bezbarwną.

Przyklejanie sztucznych rzęs krok po kroku

Pierwszym krokiem w przyklejaniu sztucznych rzęs jest ich dopasowanie. Nakładamy rzęsy na swoje naturalne i sprawdzamy ich długość. Jeśli są zbyt długie, to przycinamy je od strony dłuższych włosków.

Kolejno tuszujemy własne rzęsy. Dzięki temu rzęsy na pasku ładnie przykleją się do naszych naturalnych. Tusz nie ma tutaj większego znaczenia. Ważne jest, aby sztuczne rzęsy przykleić, gdy tusz jeszcze całkowicie nie zdążył wyschnąć.

Nakładamy odrobinę kleju na dłoń i trzymając pęsetą rzęsy przeciągamy ich pasek po kleju. Pozwala to nałożyć na rzęsy odpowiednią ilość kleju. Częstym błędem jest nakładanie kleju bezpośrednio na pasek i nie odczekanie kilku sekund aż klej lekko zaschnie.

Odchylamy głowę do góry i na nie do końca wyschnięty tusz kładziemy sztuczne rzęsy na własnych. Delikatnie, specjalną pęsetą do rzęs (np. Donegal), łączymy rzęsy sztuczne z naturalnymi, szczególnie zwracając uwagę na początek i koniec. Można też lekko przymknąć oko i docisnąć kąciki rzęs palcami.

Na koniec można dodatkowo wytuszować rzęsy, aby dokładniej scalić sztuczne z naturalnymi i lekko podwinąć je palcem na środku.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Po czasie zmienia się konsystencja kleju na lekko gumową i elastyczną, co ułatwia zdjęcie sztucznych rzęs. Zewnętrzny kącik podważamy paznokciem lub pęsetą i delikatnie odrywamy rzęsy w kierunku wewnętrznego kącika. Pozostałości kleju na powiekach usuwamy za pomocną wybranego płynu do demakijażu.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Z rzęs na pasku możemy korzystać wielokrotnie, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Po zdjęciu rzęs usuwamy z nich pozostałości kleju. Na płatek kosmetyczny wylewamy odrobinę płynu micelarnego lub dwufazowego, kładziemy na niego rzęsy i przykrywamy drugim, tak samo przygotowanym wacikiem. Możemy także przytrzymać rzęsy pęsetą i delikatnie nasączonym płatkiem usunąć pozostałości tuszu do rzęs. To szczególnie ważny krok, jeśli dodatkowo tuszujemy sztuczne rzęsy po ich przyklejeniu. Rzęsy przechowujemy w oryginalnym opakowaniu, aby nie straciły kształtu.

Podkreślone spojrzenie za pomocą sztucznych rzęs

Przyklejanie rzęs na pasku wymaga odrobiny wprawy. Porady z dzisiejszego wpisu są intuicyjne, ale mam nadzieję, że okażą się przydatne. Rzęsy potrafią odmienić nawet zwykły makijaż dzienny, a nieraz także ukryć niedociągnięcia w blendowaniu cieni czy malowaniu kreski eyelinerem, dlatego warto spróbować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments