Paznokcie

Lakiery hybrydowe po terminie ważności – używać czy nie?

Lakiery hybrydowe po terminie ważności - czy powinno się ich używać?

Większość z nas posiada w swojej kolekcji lakiery, których termin ważności minął. Zastanawiamy się wtedy czy ich używać czy lepiej nie. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, czy powinno się sięgać po lakiery hybrydowe po terminie przydatności.

Termin ważności lakierów hybrydowych

Termin ważności, jaki znajduje się na produkcie to ochrona dla producenta. Jest to wyznacznik, że do tego czasu produkt nie powinien stracić swoich właściwości. Jeśli termin mija, to może zdarzyć się, że lakier zaczyna się rozwarstwiać, kurczyć na paznokciach lub wytrąca się osad, powodujący smugi. Są to pierwsze oznaki, że lakier nie nadaje się do użytku. Stylizacja wykonana lakierami po terminie ważności może być mniej trwała, kruszyć się lub nieprawidłowo utwardzić, co może być pierwszym krokiem do reakcji alergicznej.

ZOBACZ: Lampa do hybryd – jaką wybrać? Kompletny poradnik

Należy także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu lakierów, czyli z daleka od wysokiej temperatury (np. kaloryfera), działania słońca czy o szczelnym dokręcaniu buteleczki. W innym przypadku jego konsystencja i działanie mogą ulec zmianie jeszcze zanim upłynie termin ważności.

A więc pozostaje pytanie – czy używać przeterminowanych lakierów?

To powinna być decyzja każdej z nas. Lakiery wraz z upływem czasu zmieniają swoje właściwości, a np. nie do końca dobrze utwardzone mogą powodować alergie czy nawet być początkiem poważniejszych chorób skory. Można rozważyć ich stosowanie np. do wykonywania zdobień, na utwardzonym wcześniej lakierze bazowym.

Korzystacie z lakierów po terminie ważności? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Tagged
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments