Paznokcie

Lampa do hybryd – jaką wybrać? Kompletny poradnik

Jaka lampa do hybryd sprawdza się najlepiej?

Wybór odpowiedniej lampy do manicure hybrydowego nie jest prosty. Należy zwrócić uwagę na żywotność urządzenia, odpowiednio wysoką moc i gwarancję producenta. W dzisiejszym wpisie znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie.

Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej?

Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Kryteriami, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze jest rodzaj lampy, moc i jej kształt. Im wyższa moc, tym czas utrwalania lakieru jest krótszy. A po jaki rodzaj lampy sięgnąć? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Lampa UV czy LED – czym się różnią?

Lampa UV – bazuje na świetle ultrafioletowym, stąd jej nazwa. Do jej budowy wykorzystywane są żarówki, które ze względu na ograniczoną żywotność, należy wymieniać co 3 – 6 miesięcy. Lampy UV mają zazwyczaj niższą cenę. Jednak, poza potrzebą wymiany żarówek, wadą jest także dłuższy czas utrwalania, który wynosi nieraz 2 – 3 minuty. W czasie używania tej lampy warto nakładać na dłonie filtr przeciwsłoneczny, który zabezpieczy skórę przed promieniowaniem UV oraz nie patrzeć bezpośrednio w światło.

Lampa LED – to urządzenie wyposażone w diody. Jako że niektóre lakiery i żele do utrwalenia potrzebują światła UV, to często lampy LED zawierają świetlówkę, która to światło emituje (często w opisach oznaczoną jako CCFL). Dzięki temu połączeniu, mamy możliwość utrwalania każdego rodzaju lakierów, w o wiele krótszym czasie. Na rynku dostępne są także lampy Dual LED, które zawierają diody UV/LED, będące najbardziej skutecznymi i bezpiecznymi urządzeniami. Zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę, przy wyborze lampy.

Lampę o jakiej mocy wybrać?

Najbardziej popularnymi mocami są 9W, 24W, 36W i 24/48W. W zależności od preferencji, przeznaczenia lampy np. tylko do użytku dla nas czy do wykonywania manicure koleżankom i stopnia naszego zaawansowania w wykonywaniu hybryd – tak powinno się dobierać moc. Warto pamiętać, że im wyższa moc, tym krócej lakier w lampie musi być utrwalany.

Lampa 9W – zazwyczaj w formie mostka i o niskiej cenie. Ze względu na mały rozmiar, może nie rozpraszać światła równomiernie i nie utrwalać lakieru do końca. Bardziej nadaje się do zdobień lub podróżowania ze względu na mały rozmiar. Można kupić ją już za kilkanaście złotych.

Lampa 24W – idealna na początek przygody z hybrydami. Lampa o takiej mocy poradzi sobie także z utrwaleniem żeli czy bardziej napigmentowanych lakierów np. czerni i bieli.

Lampa 36W – polecam ją najbardziej, bo pozwala na wiele, jeśli chodzi o manicure hybrydowy. Nie jest też tak droga, bo jej cena mieści się w granicach 100 zł. Często wyposażona w wiele dodatkowych opcji, jak czujnik ruchu, uruchamiający lampę po włożeniu dłoni czy wbudowany wentylator, zapewniający chłodzenie.

Lampa 48/24W – są to już droższe lampy, ale wysoką cenę rekompensuje mocne światło i krótki czas utrwalania. Również te modele często wyposażone są w dodatkowe, ułatwiające proces funkcje.

Lampy o wyższej mocy, czyli 54W lub nawet 80W – to sprzęty z kategorii bardziej przeznaczonych do salonów manicure lub dla osób, które cenią sobie szybkość wykonania paznokci hybrydowych. W przypadku takiej mocy, wystarczy nieraz czas 10s utrwalania lakieru. Koszty takiej lampy to nawet ok. 200 zł.

Lampy o mocy 36W i większej, charakteryzują się większym rozmiarem, co pozwala na utrwalenie całej dłoni lub stopy za jednym razem, jeśli lubimy wykonywać hybrydowy pedicure. Często w mniejszych lampach, aby utrwalić lakier na kciuku musimy go wkładać osobno. Wiele droższych i markowych lamp np. Semilac, Neonail czy Indigo, ma także wbudowane dodatkowe opcje np. wyświetlacz, który pokazuje ile czasu utrwalania pozostało, odczepiany na magnes spód czy kilka trybów pracy – 10s, 30s, 60s. Ciekawą i przydatną funkcją jest Low Heat Mode, czyli stopniowe nagrzewanie się lampy, dzięki któremu możemy unikać uczucia pieczenia, czasami się pojawiającego.

Czy lampa do hybryd jest szkodliwa?

Takie pytanie nasuwa się przy chęci wykonywania manicure. Wiele osób się o to obawia, jednak zależy to od wielu czynników – rodzaju lampy (Dual LED są uznawane za najbardziej bezpieczne), czasu naświetlania czy natężenia światła. Pamiętajmy, że produkty, jakie dostępne są na rynku, muszą spełniać określone normy, aby zostać dopuszczone do sprzedaży. Bezpieczniej jest także zainwestować w markowe produkty, aby być pewnym, że będą dla zdrowia bezpieczne. Często mają one także chociażby gwarancję.

Dobra lampa do hybryd, czyli jaka?

Wybór lampy stanowi nie lada wyzwanie. Jej jakość ma wypływ na trwałość naszego manicure. Warto pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek, bo lampy mają żywotność do kilkunastu tysięcy godzin. Skutki niedobrze utwardzonego lakieru mogą odbić się na stanie naszych paznokci. Może wydawać nam się, że mamy alergię na składniki lakieru, a to często wina nieodpowiednio utrwalonych produktów.

Tagged ,
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments