Długo szukałam pędzli o dobrej jakości i w korzystnej cenie. Tak postawiłam na pędzle GlamBrush, stworzone przez Hanię Knopińską-Grzenkowicz (digitalgirl13). Jeśli za produkty do makijażu bierze się profesjonalista, to zdecydowanie można oczekiwać wysokiej jakości. Czy warto się nimi zainteresować?

Zestaw pędzli do makijażu GlamBrush

Pędzle wykonane są z włosia kozy, kucyka (O106 i O111) i syntetycznego (T113 i O110). Włosie jest miękkie, a w przypadku pędzli do oczu, nie podrażnia powieki. Jest bardzo dobrej jakości i podczas mycia nie wypada ani nie łamie się. Wyglądają elegancko i są solidnie wykonane, a stosunek ceny do jakości jest świetny. Jedynym minusem jest lekki zapach i możliwe odkształcanie po myciu, dlatego warto zamówić osłonki (polecam szukać na Aliexpress, kosztują ok. 4 zł za 20 szt.). Przejdźmy do omówienia poszczególnych kształtów.

Pędzle do twarzy

Model T113
Swoim kształtem przypomina typowe pędzle do podkładu, ale jest mniejszy. Droższym odpowiednikiem jest Zoeva Face Shape Brush 110, uwielbiany przez makijażystkę Lisę Eldridge. Mniejsza wielkość umożliwia nam większą precyzję w nakładaniu podkładu. Jednak, trzeba poświęcić trochę więcej czasu na dobre jego rozprowadzenie. Włosie jest sprężyste i miękkie. Cena – 35 zł.

Model T106
Pędzel do konturowania i mój zdecydowany ulubieniec. Z jego pomocą uzyskujemy bardzo naturalny efekt, bez smug i z idealnym roztarciem. Cena – 39 zł.

Model T104
To jeden z bardziej uniwersalnych kształtów. Najczęściej wykorzystuję go do różu. Możemy nim uzyskać delikatny efekt, nawet przy mocno napigmentowanym produkcie. Ładnie łączy produkty, włosie nie podrażnia skóry. Cena – 45 zł.

Zestaw pędzli do makijażu GlamBrush zbliżenie, włosie naturalne i syntetyczne.

Pędzle do makijażu oczu

Model O104
Pędzel do nakładania i blendowania cieni. Podobny do kultowego Mac 217 czy Zoeva 227 Luxe Soft Definer. Cena – 26 zł.

Model O108
Puchaty pędzle do blendowania cieni. Ma idealną wielkość, nie podrażnia powieki i ładnie rozciera cienie. Jego droższym odpowiednikiem jest Sigma E35. Cena – 28 zł.

O106
Pędzel do przyciemniania zewnętrznego kącika i blendowania. Traktuję go jako dodatkowy do dwóch wyżej wymienionych. Droższym odpowiednikiem jest Sigma E45. Wykonany z włosia kucyka, bardzo miękki i z łatwością się z nim pracuje. Cena – 26 zł.

Model O111
Pędzel kuleczkowy do podkreślania dolnej powieki. Ma idealną wielkość i zakończony jest precyzyjnym czubeczkiem. Lubię go też używać do mocniejszego przyciemniania zewnętrznego kącika górnej powieki. Mimo zbitego włosia nie podrażnia skóry. Cena – 22 zł.

Model O110
Skośny pędzelek do brwi lub eyelinera. Wykonany z włosia syntetycznego, odpowiednio giętki i bardzo precyzyjny. Cena – 22 zł.

Pędzle do makijażu od GlamShop, zestaw do makijażu twarzy i oczu.

Czy warto zainteresować się pędzlami GlamBrush?

Taka ilość i rodzaj pędzli są odpowiednie do wykonania każdego makijażu, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Łączny koszt zestawu to 243 zł, jednak płacimy za świetne jakościowo pędzle i uniwersalne kształty.

Dajcie znać czy macie w planach zakup pędzli z GlamShop:)