Makijaż

Recenzja palety BPerfect Carnival XL Pro

Jak sprawdziła się paleta BPerfect Carnival XL Pro? Zachęcam do przeczytania recenzji.

W dzisiejszym wpisie znajdziesz recenzję palety BPerfect Carnival XL Pro, która powstała we współpracy z wizażystką Stacey Marie. Paleta pojawiła się po światowym sukcesie jej mniejszej siostry – Carnival. Jeśli jesteś ciekawa opinii o tej kolorowej palecie, to zachęcam do czytania!

BPerfect Carnival XL Pro Palette – kilka informacji

Paleta jest ogromnych rozmiarów. Ma tekturowe opakowanie i lusterko. Znajdziesz w niej 40 cieni (30 matów i 10 błyszczących) oraz 3 rozświetlacze. Na stronie producenta kosztuje 42 £, czyli ok. 225 zł. Swoją zamawiałam na stronie Beauty Stuff i na promocji płaciłam ok. 180 zł. Jak da się zauważyć, cienie ułożone są w kolumnach, sugerujących jak je łączyć kolorystycznie. To bardzo przemyślane ułożenie, bo od razu wiadomo jakie odcienie będą do siebie pasować.

Kolorystyka i pigmentacja cieni

Paleta ma w sobie niemal wszystko, co potrzeba. Poza soczystymi kolorami, znajdziemy też neutralne brązy i kolory bazowe, czyli beż i czerń. W większości dominują ciepłe odcienie, ale znajdą się też te o chłodnej tonacji. Paleta pozwala na ogrom możliwości, inspiruje i wręcz namawia do użycia koloru, choćby na dolnej powiece. Wykonamy nią makijaże dziennie, wieczorowe, ale też te bardziej szalone. Jeśli chodzi o pigmentację, to o ile na swatchach nie jest imponująca, to na oczach prezentuje się bardzo dobrze. Ma słabsze momenty i bardziej suche cienie, ale nadal jakości nie można jej odmówić. Przykładem może być czerń, której intensywność należy budować, co uważam za plus, bo pozwala na uniknięcie plam i osypywania się cienia. Bardzo łatwo cienie się blendują, są intensywne i nie znikają z powieki. Bez problemów można uzyskać głębie koloru.

Niestety kolory rozświetlaczy nie są do końca trafione, jeśli chodzi o jasne karnacje. Z powodzeniem za to można stosować je jako cienie. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie tria do makijażu twarzy, czyli uniwersalnych odcieni rozświetlacza, różu i bronzera. Wtedy paleta byłaby kompletna i samowystarczalna.

Podsumowanie recenzji palety od BPerfect

Jeśli lubicie kolory w makijażu lub szukacie palety, która da wam wiele możliwości, to jest dla was odpowiednia. Jakościowo jest warta swojej ceny. Paleta wręcz krzyczy i namawia do odrobiny szaleństwa w makijażu oczu. Dodatkowo zbiera wiele pozytywnych opinii. Nada się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych wizażystek, bo motywuje do tworzenia makijaży.

Dajcie znać czy macie w swoich zbiorach paletę Carnival XL Pro. Lubicie odrobinę koloru na powiece?

Tagged
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments